A LEGO, a világszerte igen sikeres építőjáték története 1932-ben kezdődött. Gyakorlatilag nincs olyan dolog, amit ne lehetne megépíteni a több mint tízezerféle LEGO alkatrész segítségével, melyek kezdettől fogva egyazon rendszer elemeit képzik:
minden újonnan megjelenő készlet kompatibilis a korábban megjelentekkel.
Neve a dán „Leg godt!” kifejezésből származik, ami azt jelenti: „Játssz jól!”.

Több rendezvénnyel is megemlékezik Pilinszky János költőről születése 100. évfordulója alkalmából a Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskola a Velencei-tónál.

A Velencei-tavi Kistérségért Alapítvány és a Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskola tisztelettel meghívja Önt 2021. november 5-én 16 órára a Fejér Megyei Közéleti Panteon újabb domborművének avatására.

Az Art Community College Gallery Népfőiskolánk képzőművészeti tagozata és a hozzá tartozó szakmai társaság galériája.

Drámajáték gyerekeknek és fiataloknak

A Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskola drámajáték foglalkozásokat indít több korosztály részére október 15-től a kápolnásnyéki Halász Gedeon Eseményközpontban a Csajághy Laura Szabadtéri Színpad közreműködésével.

A MAMŰ Társaság Kulturális Egyesület és a Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskola
tisztelettel meghívja Önt az alábbi rendezvényre:

KÖZTÉRI MŰTEREM
kiállítás – konferencia – művészműhely
Művészi identitás és nemzeti kultúra

Szeptember 21-én 9-16 óráig a Halász Gedeon Eseményközpont ad otthont annak a műhelymunkának, melyen a Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskola 20 társintézményéből 2-2 vezetőségi tag vesz részt.