A Velencei-tó varázslatos világába, jelenébe és múltjába röpíti az olvasót ez a gazdag mesegyűjtemény, amelyet forgatva sokat megtudhatunk, és még többet elképzelhetünk e festői vidék titkairól, természeti kincseiről, egykori és jelenkori, képzelt és valóságos lakóiról.

2022-ben a Pilinszky emlékév keretében a Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskola Koszorú kiadója jóvoltából megjelent Pilinszky János: A nap születése című művének ünnepi kiadása, Nyilasi Antónia csodálatos illusztrációival.

Lukács László néprajzkutató és Bányai Balázs történész közös, A Vörösmarty Emlékház története című kötete a Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskola gondozásában jelent meg.

A kápolnásnyéki Halász-kastély és az egykori tulajdonosok történetét tárja fel Bányai Balázs gazdagon illusztrált, tudományos igénnyel megírt, ugyanakkor a széles közönség számára is érdekes kötete.