A Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskola kollégiumi képzést hirdet MÚZSA KOLLÉGIUM címmel a Művészeti Népfőiskola Alkotóházban
CÉLCSOPORT:
A képzésre várjuk a művészeti iskolába vagy egyetemre készülő vagy már járó fiatalokat, valamint azokat a alkotókat vagy alkotni vágyókat, akik igénybe kívánják venni a Magyarországon egyedülálló felszereltségű alkotóműhely technikai adottságait, és szívesen osztanák meg a tapasztalataikat egymással és elismert képzőművészekkel.
A KÉPZÉS CÉLJA:
A kollégium célja, hogy lehetőséget teremtsen a grafikus és szobrászművészettel kapcsolatos szakmai - elméleti és gyakorlati - ismeretek bővítésére. A képzés során a hallgatók lehetőséget kapnak meghatározó kortárs képzőművészek alkotómódszerének megismerésére, ezzel segítve önálló alkotó művészeti tevékenységüket mivel az általunk létrehozott többfunkciós kortárs képzőművészeti alkotóház nem csak kísérletezési, de egyben alkotási lehetőséget is teremt. Az előadások különféle irányzatok és művészeti felfogások minél szélesebb körű tapasztalatcseréjét szeretnénk elősegíteni.
A kollégium tagjai strukturált elméleti és gyakorlati tudásanyagra tehetnek szert a kollégium ideje alatt a két képzőművészeti ág területén.
IDŐTARTAMA:
A képzést 2024 november és 2026 február között 6 alkalommal szervezzük péntek-szombat (a beharangozó nap kivételével, amely egynapos képzés lesz) a Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskola nemrégiben átadott Alkotóházában a következő alkalmakon:
1, Beharangozó nap: 2024. november 25.
2, 2025. március 21-22.,
3, 2025. május 23-24.,
4, 2025. augusztus 22-23.
5, 2025. november 21-22.,
6, 2026. február 20-21.,
A KÉPZÉST VEZETŐ SZAKEMBEREK:
1, Somorjai Kiss Tibor grafikusművész MKE egyetemi tanár; Simon Zsolt grafikusművész; Giczy Kristóf grafikusművész
2, Várai Artúr grafikusművész; Mórocz István grafikusművész, MKE művésztanár
3, Jánváry Zoltán grafikusművész; Simon Zsolt grafikusművész; Kasnyik László nyomdászmester
4, Plank Antal szobrászművész MKE kő-és fafaragóműhely vezető, ügyvivő szakértő; Somogyi Emese szobrászművész
5, Keményffy Gábor formatervező művész, művészeti tanár; Elekes Gyula tűzzománcművész
6, Mayer Éva grafikusművész, METU oktató; Győrffy Sándor grafikusművész
A KÉPZÉS KÖLTSÉGE:
A képzés költségeit a támogatók közreműködésével a Művészeti Népfőiskola Alapítvány vállalja magára. A képzésre kiválasztottak regisztrációs díj megfizetésével erősítik meg részvételi szándékukat. A részvételi díj: 15.000 Ft/fő/alkalom. A díj tartalmazza a képzés, az étkezések – és igény esetén – a szállás díját. A teljes képzésre történő jelentkezés esetén a részvételi díj: 70 000 Ft/fő.
A MÚZSA KOLLÉGIUM TOVÁBBI TÉMÁI ÉS IDŐPONTJAI
2, 2025. MÁRCIUS 21-22.
március 21. péntek – Várai Artúr előadása és szakmai bemutatója. Lehetőség nyílik Várai Artúr grafikus művész és képregényrajzoló egyéni módszerének megismerésére moderált, párbeszédes alapú előadás formájában. Az előadó vetítéssel, hozott saját anyaggal készülve mutatja be a képregény alkotás folyamatát az érdeklődőknek. Az előadás után lehetőség nyílik egyéni konzultációkra is.
március 22. szombat – Mórocz István grafikusművész, MKE művésztanár előadása. A hallgatók Mórocz egyedi képivilágot teremtő alkotásain és szakmai bemutatóján keresztül betekintést nyernek a sokszorosított grafika, monotípia és a fotóművészet kapcsolatába.
3, 2025. MÁJUS 23-24.
május 23. péntek – Jánváry Zoltán grafikusművész előadása és kamarakiállítása segítségével a hallgatók megismerkedhetnek a mezzotino és a rézmetszet technikájával, valamint lehetőség nyílik Kasnyik László nyomdászmester több évtizedes szakmai tapasztalatot magába foglaló munkásságának megismerésére.
május 24. szombat – Simon Zsolt grafikusművész előadása az elektrografikáról, és a modern sokszorosított grafikai eljárásokról. Simon művészetén keresztül a hallgatók betekintést nyernek a modern és klasszikus technikákat ötvöző művész munkamódszerébe.
4, 2025. AUGUSZTUS 22-23.
augusztus 22. péntek – Plank Antal szobrászművész MKE Kő-és fafaragóműhely vezető, ügyvivő szakértő előadása, amelynek során a hallgatók megismerkedhetnek a legmodernebb eljárásokat és klasszikus tudást ötvöző művész alkotásaival.
augusztus 23. szombat – Somogyi Emese szobrászművész bemutatója és kamara kiállítása során a hallgatók megismerhetik a művész különböző anyagok és technikák alkalmazásával létrejött, társadalmi jelenségekre reflektáló magán mitológiáját.
5, 2025. NOVEMBER 21-22.
november 21. péntek – Keményffy Gábor magyar formatervező művész, művészeti tanár előadása, melynek témája a hihetetlenül gazdag életmű és technikai bemutató.
november 22. szombat – Elekes Gyula zománcművész szakmai bemutatója és kamarakiállítása.
6, 2026. FEBRUÁR 20-21.
február 20. péntek – Mayer Éva grafikusművész, METU oktató saját alkotási folyamatát bemutató előadása. Művein keresztül a hallgatók a hagyományos grafikai eljárások és a kísérleti grafikai eljárások ötvözésével, valamint a grafika „térgrafikává” való alakításával és grafika-installációkkal ismerkedhetnek meg.
február 21. szombat – Győrffy Sándor grafikusművész tart szakmai bemutatót a szitanyomásról. A Múzsa Kollégium az Alkotóházban eddig létrejött alkotásaiból összeállított kiállítás megnyitásával zárul.
További információ: Giczy Kristóf – Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Jelentkezni az alábbi űrlap kitöltésével lehet 2024. november 20-ig
JELENTKEZÉS