A Népfőiskola tevékenységi köre a kulturális közösségszervezés számos területére terjed ki. Ezek közé tartoznak az előadóművészetek is. A Népfőiskola az előadóművészetek terén széleskörű támogatói program létrehozásán, az előadóművészek számára bemutatkozási, fellépési lehetőségek biztosításán dolgozik. A tervek között szerepel, egy olyan előadóművészeti központ létrehozása Budapesten, amely nem csupán a Művészeti Népfőiskolához köthető produkciók befogadására, hanem a népfőiskolai hálózat fővárosi bemutatkozására, valamint a Hungarikum program rendezvényeinek lebonyolítására is alkalmas. Kultúrpolitikai szempontból különösen fontos, hogy a hálózatnak legyen budapesti belvárosi lába, meghatározó kisugárzású bázisa is.

A központ arra is vállalkozik, hogy a nemzeti kultúra szempontjából meghatározó jelentőségű művészeti intézményeket fogadjon be, és adjon nekik mind próba mind fellépési lehetőséget. E munka elindításához ideális lehetőséget nyújt a csodálatos adottságokkal rendelkező, napjainkra sajnos teljesen lepusztult műemléképület, az egykori Gutenberg Otthon a főváros 8. kerületében, amelynek felújítását 2020 őszén szeretné megkezdeni a Népfőiskola. Az épület megmentésével tehát nem csak a Népfőiskolai mozgalom közművelődésben elfoglalt szerepe erősödik meg, hanem megmenekül a további pusztulástól a magyar szecesszió egyik emblematikus épülete is.