A Népfőiskola a Velencei-tavi Kistérségért Alapítvány által 2016-ban megnyitott, jelenleg már sikeresen működő Halász-kastély kulturális központra épül, de szükséges a folyamatban levő beruházások befejezése, újabb, szomszédos ingatlanok megvásárlása és fejlesztése. Ez a munka már megkezdődött, az ingatlanok egy részét megvásárolta a Népfőiskola, a látványtervek elkészültek, a második ütem előkészítése intenzíven zajlik. A Népfőiskola minden új épületének avatásához egy-egy konferencia, alkotótábor beindítása kötődik majd.


A kápolnásnyéki Halász-kastélyhoz kapcsolódó jégverem felújítása és látogathatóvá tétele

 

  • Projekt célja: Pályázatunk célja  a kápolnásnyéki Halász-kastélyhoz kapcsolódó jégverem felújítása és látogathatóvá tétele, mely hozzájárul Kápolnásnyék turisztikai vonzerejének növeléséhez.
  • Az elnyert támogatás: 5.000.000,- Ft
  • Az elnyert támogatás éve: 2021.
  • A támogatást az alapítvány a Magyar Falu Program keretében kapta.