Nagy érdeklődés övezte az Aranyat érő beszélgetések programsorozat első estéjét tegnap az Aranybulla Könyvtárban.

Rodics Eszter, népfőiskolánk elnöke, a Halász-kastély igazgatója bemutatta a kulturális központ működését, múltját, jelenét, valamint ismertette a népfőiskola már megvalósult kezdeményezéseit, sikereit és jövőbeni terveit. Bányai Balázs a Népfőiskola Koszorú Kiadója gondozásában megjelent két kötetét mutatta be, amelyeket szerzőként jegyez. Élvezetesen idézte fel a Halász és a Kresz család történetét, szoros kötődésüket a Velencei-tó térségéhez, és jelentős hatásukat a korabeli kulturális életre. Nagyszerű este volt!

balról jobbra: Lehrner Zsolt, Székesfehérvár Megyei Jogú Város alpolgármestere, Csiszárné Mahler Mónika a könyvtár vezetője, Rodics Eszter, Bányai Balázs, történész.