Nagy érdeklődésnek örvendett a tegnapi 'Fiatal látásmódok' című kiállítás megnyitója a Halász Gedeon Eseményközpontban, ahol a Gorsium Gimnázium fiatal alkotóinak nagyszerű alkotásait láthatja a nagyközönség.

Köszöntőt mondott a népfőiskola elnöke, Rodics Eszter, aki hangsúlyozta: a művészetek támogatása a fiatalok felkarolása nélkül nem hozhat valós eredményt a kultúra világában, ezért van nagy szükség a hasonló kezdeményezésekre.  A tárlatot Pintér Balázs szobrászművész nyitotta meg, aki nagy szeretettel és elismeréssel, egyenként méltatta a fiatal alkotókat. Az iskolát Mihályi Erika, a grafika tanszak vezetője mutatta be.

A kreatív fiatalok találkozóját koncert és táncprodukciók színesítették.

A kiállítás ingyenesen látogatható az eseményközpont nyitvatartási idejében: H-P. 8-16.00 óra között. 

Gorsium Gimnázium, Szakgimnázium és Technikum