Erdős Kamill néprajzkutató a magyar cigányságról szóló sajátos hagyatékával ismerkedhetett meg kedden a velencei Zöldliget Általános iskola 7. osztálya.

A tanulók Schleicher Vera kurátor vezetésével tekinthették meg a kápolnásnyéki Halász Gedeon Eseményközpontban állomásozó, „Istennel talállak, testvérem! - Cigány történetek” című tárlatot. A múzeumpedagógiai foglalkozás alatt a gyermekek bepillantást kaptak a gyulai Erkel Ferenc Múzeum gyűjteményében őrzött Erdős Kamill-hagyatékba, azaz a 20. századi magyarországi cigányság körében végzett kutatás eredményeibe, érdekességeibe, fényképeibe és videós anyagaiba. A Néprajzi Múzeum vándortárlata, mely május 8. és 14. között volt látható a Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskola központjában, kedden Vas megyébe utazott tovább.