Mély megdöbbenéssel és szomorú szívvel tesszük közé a fotókat arról, hogy megnyitása óta milyen pusztítást végeztek a pumpapálya területén az oda kijárók: összetört és ellopott ivókutak és szemetesek, letört és megrongált biztonsági kamera, összefirkált szaniter konténerek, tönkretett kerékpárpont, felfeszített raktárépület...

Népfőiskolánk nagyon sok munkával, állami támogatásból és saját pénzügyi áldozatokkal hozta létre a két nagyszerű pályát azzal a szándékkal, hogy a Velencei-tó térségének bickásai és az ide érkező kerékpáros turisták örömmel használhassák ezt a nem mindennapi lehetőséget. Így viszont arra kényszerülünk, hogy a pályát bezárjuk, és – amint újabb anyagi áldozatok árán helyrehoztuk – csak nagyon szigorú feltételekkel tegyük lehetővé látogatását. Népfőiskolánk a rendőri feljelentést megtette, az ügyben nyomozás folyik... Nem erre számítottunk...