Közel 750 gyermek vett részt november 6-án, hétfőn a „Házhoz megy a Zenede” elnevezésű Kárpát-medencei turné kápolnásnyéki rendezvénynapján a Halász Gedeon Eseményközpontban.

A kicsik és nagyok három 60 perces matiné előadáson, illetve egy 30 perces hangszersimogatón vehettek részt a „Házhoz megy a Zenede Oktatási Centrum” jóvoltából. A rendezvény általános és alapvető célja a könnyűzene élő zenével, hangszereken való valós idejű zenei interpretálása és értékteremtő mivoltának bemutatása, a fiatalok zenei érdeklődése kialakulásának és fejlődésének elősegítése, illetve a hangszeres játék tanulásának ösztönzése. A program a Magyar Kultúráért Alapítvány, és a Petőfi Kulturális Ügynökség Nonprofit Zrt. által nyújtott támogatásból valósult meg Kápolnásnyék szívében, a Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskola központjában.