Kortárs táncfesztivál Kápolnásnyéken

Kétnapos, ingyenes rendezvényen ismerkedhetnek meg az érdeklődők a kortárs tánccal a Fejér megyei Kápolnásnyéken augusztus 27-én és 28-án. A Café de la Danse fantázianevet viselő minifesztivál célja, hogy a kortárs táncot mindenki számára elérhető és érthető műfajként definiálja újra, valamint a régióban már ismert társulatok előadásain és fiatal táncművészek rövid performanszain keresztül hozza közelebb a nézőket a tánc világához. A fesztivál a Frenák Pál Társulat szervezésében, a kápolnásnyéki Halász-kastély, a Csajághy Laura Szabadtéri Színpad és a Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskola közreműködésével, az EMMI támogatásával valósul meg.

Idén a FrenÁk TársulAt előadásában az ikonikus InTime és a minden korosztály számára élvezetes, örök élményt nyújtó Twins című előadás lesz látható. A közönség személyesen is találkozhat a Kossuth-díjas, nemzetközileg elismert koreográfussal, a két előadás alkotójával, Frenák Pállal. A Székesfehérvári Balett Színház a Franc című egyfelvonásos tánckrimit, és a karantén időszakra utaló Aritmia című rövid etűdöt mutatja be az eseményen, a közönségtalálkozókon Egerházi Attila, a társulat igazgatójának és Harangozó- és Jeszenszky Endre-díjas koreográfusának részvételével.

Az idén bemutatkozó fesztivál hagyományteremtő jelleggel a következő években további társulatok bevonásával egy egyre átfogóbb képet kíván nyújtani a magyarországi kortárs tánc világáról. A meghívott neves társulatok előadásaihoz kapcsolódóan közönségtalálkozók és beavató foglalkozások várják a résztvevőket, amelyek közvetlen párbeszédet kezdeményeznek a művészek, a koreográfusok és a nézők között, minden filozófiai vagy esztétikai előirányzat nélkül, kiemelt hangsúlyt fektetve a látvány által keltett érzetekre. A vállalkozó kedvűek workshopokon is részt vehetnek, akár táncos előképzettség nélkül is. A programokon való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

 

RÉSZLETES PROGRAM

Augusztus 27. Péntek

17.00 - 18:00 Székesfehérvári Balett: Aritmia - előadás majd közönségtalálkozó - Halász Gedeon Eseményközpont nagyterem
18:15 - 19:15 workshopok:
- Bevezetés a kortárs tánc világába - tánc workshop teljesen kezdőknek - maximális létszám 20 fő / Keresztes Patrik (FrenÁk TársulAt) - workshop stúdió - Kastélyétterem
- Tánc workshop tapasztalattal rendelkező amatőröknek - maximális létszám 15 fő / Kovalszki Boglárka és Fernando Gabriel Luis Luis (Székesfehérvári Balett Színház) - Halász Gedeon Eseményközpont
18:45 - 19:15 Rövid etűdök (Vasas Művek, Eoin Mac Donncha, Góbi Rita) - Halász-kastély színpad
19:15 - 20:00 közönségtalálkozó
20:30 - 21:30 FrenÁk TársulAt: InTime (az előadást 18 éven felülieknek ajánljuk) - Halász-kastély színpad
21:30 - közönségtalálkozó a művészekkel

 

Augusztus 28. Szombat

15:15 - 16:15 workshopok:
- Bevezetés a kortárs tánc világába - tánc workshop teljesen kezdőknek - maximális létszám 20 fő / Keresztes Patrik - Halász Gedeon Eseményközpont kisterem
- Tánc workshop tapasztalattal rendelkező amatőröknek - maximális létszám 15 fő / Kovalszki Boglárka és Fernando Gabriel Luis Luis (Székesfehérvári Balett Színház) - Halász-kastély színpad
15:30 - 16:30 FrenÁk TársulAt: Twins beavató foglalkozás gyerekeknek - Halász Gedeon Eseményközpont nagyterem
16:30 - 17:30 Twins előadás - Halász Gedeon Eseményközpont nagyterem
17:30 - 18:30 táncpedagógiai foglalkozás a Twins előadáshoz kapcsolódóan - Halász Gedeon Eseményközpont nagyterem
18:00 - 19:00 Workshop profi táncosoknak - maximális létszám 12 fő / Esterházy Fanni -  Halász Gedeon Eseményközpont kisterem
20:30 - 21:30 Székesfehérvári Balett Színház: Franc - Csajághy Laura Szabadtéri Színpad
21:30 - koccintás a művészekkel

 

Regisztráció:
https://forms.gle/gyv73eLDnrPbVypJ9