Sikeresen lezajlott központunkban a 10 napon át tartó Közösségépítő kultúránk rendezvénysorozat, mely a Nemzeti Művelődési Intézet rendezésében, a Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskolával együttműködve valósult meg.

 

A rendezvénysorozat címe magába foglalja a célját is, hiszen a kultúra közösséget épít. A rendezvényre az ország különböző megyéiből utaztak el hozzánk olyan művelődő közösségek, akiket a közös kulturális élmény, ennek közös átélése és feldolgozása még tovább erősít és épít. Érkeztek hozzánk művelődési házak körei, sportolók, hímző közösségek, aktív fiatal, felnőtt és örökifjú lakosok is. A 10 napos rendezvény minden napján egyidőben közel 500 ember látogathatott el a Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskola központjába, a Halász-kastélyba és helyszíneire, a Halász Gedeon Eseményközpontba, valamint nézhette meg körforgásban a napi színházi előadást a Csajághy Laura Szabadtéri Színpadon.

Képek az eseményről