Különleges adventi program a Gárdonyi 100 emlékév keretében: 𝑰𝒅𝒂 𝒓𝒆𝒈𝒆́𝒏𝒚𝒆
Premier előtti filmvetítés és közönségtalálkozó.

A Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskola és a film alkotói, szereplői szeretettel várják Önöket 2022. december 4-én, vasárnap 17 órára egy különleges filmvetítésre.
Nézzék meg az Ida regénye című filmet az országos tévépremier előtt, majd találkozzanak és beszélgessenek az alkotókkal a vetítés után!
Vendégünk Divinyi Réka forgatókönyvíró és a film főszereplője, Mentes Júlia Virginia.

Beszélgetőtárs:

Rodics Eszter a Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskola elnöke

A rendezvény ingyenes, előzetes regisztrációhoz kötött.
Kérjük, jegyigényüket (név, hány fő érkezik) az Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre küldjék.
Regisztráció nélkül érkező vendéginket csak a szabad helyek erejéig tudjuk fogadni.

Helyszín: Halász Gedeon Eseményközpont (2475 Kápolnásnyék, Kazinczy u. 22-30.)

𝐼𝑑𝑎 𝑎𝑝𝑟𝑜́ℎ𝑖𝑟𝑑𝑒𝑡𝑒́𝑠 𝑢́𝑡𝑗𝑎́𝑛 𝑚𝑒𝑔𝑦 𝑓𝑒́𝑟𝑗ℎ𝑒𝑧, 𝑎 𝑘𝑜̈𝑙𝑐𝑠𝑜̈𝑛𝑜̈𝑠 𝑒𝑙𝑙𝑒𝑛𝑠𝑧𝑒𝑛𝑣𝑒𝑡 𝑖𝑑𝑜̋𝑣𝑒𝑙 𝑔𝑦𝑒𝑛𝑔𝑒́𝑑 𝑒́𝑟𝑧𝑒𝑙𝑚𝑒𝑘 𝑣𝑎́𝑙𝑡𝑗𝑎́𝑘 𝑓𝑒𝑙. 𝐺𝑎́𝑟𝑑𝑜𝑛𝑦𝑖 𝐺𝑒́𝑧𝑎 𝑟𝑜𝑚𝑎𝑛𝑡𝑖𝑘𝑢𝑠 𝑟𝑒𝑔𝑒́𝑛𝑦𝑒́𝑡 𝑎 𝐶𝑠𝑎𝑘 𝑠𝑧𝑒𝑥 𝑒́𝑠 𝑚𝑎́𝑠 𝑠𝑒𝑚𝑚𝑖 𝑟𝑒𝑛𝑑𝑒𝑧𝑜̋𝑗𝑒, 𝐺𝑜𝑑𝑎 𝐾𝑟𝑖𝑠𝑧𝑡𝑖𝑛𝑎 𝑑𝑜𝑙𝑔𝑜𝑧𝑡𝑎 𝑓𝑒𝑙.
𝐴𝑧 𝑎𝑝𝑎́𝑐𝑎́𝑘𝑛𝑎́𝑙 𝑛𝑒𝑣𝑒𝑙𝑘𝑒𝑑𝑒𝑡𝑡, 18 𝑒́𝑣𝑒𝑠 𝐼𝑑𝑎 ℎ𝑎𝑧𝑎𝑡𝑒́𝑟𝑒́𝑠𝑒́𝑛𝑒𝑘 𝑛𝑒𝑚 𝑜̈𝑟𝑢̈𝑙 𝑎𝑧 𝑎𝑝𝑗𝑎, 𝑒𝑧𝑒́𝑟𝑡 𝑚𝑖𝑛𝑒́𝑙 ℎ𝑎𝑚𝑎𝑟𝑎𝑏𝑏 𝑓𝑒́𝑟𝑗ℎ𝑒𝑧 𝑎𝑘𝑎𝑟𝑗𝑎 𝑎𝑑𝑛𝑖 𝑜̋𝑡. 𝐴 𝑘𝑜𝑚𝑜𝑙𝑦 ℎ𝑜𝑧𝑜𝑚𝑎́𝑛𝑦𝑡 𝑖́𝑔𝑒́𝑟𝑜̋ 𝑎𝑝𝑟𝑜́ℎ𝑖𝑟𝑑𝑒𝑡𝑒́𝑠𝑟𝑒 𝑒𝑔𝑦 𝑓𝑖𝑎𝑡𝑎𝑙 𝑓𝑒𝑠𝑡𝑜̋ 𝑗𝑒𝑙𝑒𝑛𝑡𝑘𝑒𝑧𝑖𝑘. 𝐴 ℎ𝑎́𝑧𝑎𝑠𝑠𝑎́𝑔 𝑢𝑡𝑎́𝑛 𝐼𝑑𝑎 𝑒́𝑠 𝐵𝑎𝑙𝑜𝑔ℎ 𝐶𝑠𝑎𝑏𝑎 𝑘𝑜̈𝑙𝑐𝑠𝑜̈𝑛𝑜̈𝑠 𝑒𝑙𝑙𝑒𝑛𝑠𝑧𝑒𝑛𝑣𝑒́𝑡 𝑖𝑑𝑜̋𝑣𝑒𝑙 𝑒𝑔𝑦𝑚𝑎́𝑠 𝑒𝑙𝑓𝑜𝑔𝑎𝑑𝑎́𝑠𝑎 𝑣𝑎́𝑙𝑡𝑗𝑎 𝑓𝑒𝑙, 𝑎 𝑘𝑒́𝑛𝑦𝑠𝑧𝑒𝑟𝑢̋𝑛𝑒𝑘 𝑖𝑛𝑑𝑢𝑙𝑜́ 𝑒𝑔𝑦𝑢̈𝑡𝑡𝑒́𝑙𝑒́𝑠 𝑡𝑎𝑙𝑎́𝑛 𝑚𝑒́𝑔 𝑎 𝑠𝑧𝑒𝑟𝑒𝑙𝑚𝑒𝑡 𝑖𝑠 𝑒𝑙ℎ𝑜𝑧ℎ𝑎𝑡𝑗𝑎.

Gárdonyi Géza népszerű romantikus regényének ez a harmadik filmes feldolgozása, az 1920-as évekbe helyezett történet naivitása, tisztasága és bája fogta meg Goda Krisztina rendezőt, aki ismét bevált írótársával, Divinyi Rékával dolgozott együtt.

Rendező: Goda Krisztina

Szereplők: Mentes Júlia, Rohonyi Barnabás, Hevér Gábor, Stefanovics Angéla, Ember Márk, Mészáros Béla, Kovács Lehel, Bata Éva, Sipos Vera