Augusztus 12-én délután Fény - Tér – Kép címmel nyílt meg a Budapesti Metropolitan Egyetem SEEDS nevű alkotócsoportjának fotografikus kiállítása a kápolnásnyéki Halász Gedeon Eseményközpontban.

Az alkotói csoportot az egyetem hét fotószakos hallgatójának egymásra ható inspirációja hívta életre 2022-ben. Első, áprilisi bemutatkozó kiállításuk után, most a Kárpát-Medencei Művészeti Népfőiskola segítségével kerültek ki munkáik az eseményközpont falaira. A fiatal alkotók munkáit bemutató tárlaton Erdey Levente, Éles Balázs, Lantos Zsuzsanna, Mounier Noémi, Sastinszky Dániel, Vanek Virág és Zai Viktória is bemutatkozik a közönségnek. A Fény - Tér – Kép című kiállítást pénteken délután Bozsó András fotóművész nyitotta meg a Népfőiskola központjában. A kiállított alkotások a fény-árnyék térhatásait dolgozzák fel, leginkább egyéni megközelítésekben, olykor absztrakt, művészi, helyenként pedig elvont formában. A tárlat november 6-ig az eseményközpont nyitvatartási idejében látogatható, hétfőtől péntekig reggel 8 óra és délután 16 óra között.

Megjelent cikkek:

lakaskultura.hu

magyarnemzet.hu