Július 15-én nyílt meg a Korona és a Szent László falképek Székelyföldön című lenyűgöző kiállítás Kápolnásnyéken.

A tárlatot L.Simon László, a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója nyitotta meg pénteken délután, köszöntőt pedig a Szent Koronát bemutató installáció ötletadója, Elekes Gyula zománcművész mondott a Halász-kastély parkjában. Az installáció a Korona másolatából és az építmény palást részéből áll. A palást összesen hét paravánt foglal magába, melyeknek belső felületén a Korona leírása és az ábrázolt szentek rövid ismertetését olvashatják az érdeklődők. A Halász Gedeon Eseményközpontban pedig a Szent László faliképek Székelyföldön című időszaki kiállítás lelt tökéletes otthonra, a tárlat anyaga tizenkét székelyföldi templom freskóit mutatja be. A csodálatos kiállítást és a Szent Koronát bemutató installációt augusztus 2-ig, díjmentesen tekinthetik meg a látogatók.

Képek a megnyitókról