A MAMŰ Társaság Kulturális Egyesület és a Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskola
tisztelettel meghívja Önt az alábbi rendezvényre:

KÖZTÉRI MŰTEREM
kiállítás – konferencia – művészműhely

Művészi identitás és nemzeti kultúra

Helyszín: Halász Gedeon Eseményközpont, Kápolnásnyék
Időpont: 2021.09.29. 10 óra

Történelmi emlékezetünk lenyomataként a köztereken megjelenő történelmi emlékművek jelentősége vitathatatlan. Népművelési erejükön túl esztétikai értékük is van, ezért nemzeti identitásunk megerősítése szempontjából is jelentős a szerepük. A köztereket betöltő másik típusú szobrászi megnyilvánulás a térélmény, amely természetesen nem hanyagolható el az előbbi emlékmű típusnál sem, itt viszont a köztérben ellátott funkció inkább esztétikai, mintsem történelmi. Tehát az egyik oldalon a nagy történelmi és kulturális személyiségekről történt megfogalmazások állnak, míg a másikon inkább a térrel való játék, a tér egyféle pragmatista értelmezése. Célunk a konferencia keretén belül elmélyülni e kétféle koncepcióban, a megrendelés pillanatától kezdve a mecenatúrán keresztül a már felállított, felavatott szobor státuszáig.

Konferencia

Köszöntő:

10.00 Rodics Eszter, a Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskola elnöke
10.10 Pető Hunor Munkácsy-díjas képzőművész

Előadások:
10.30 Lezsák Sándor az Országgyűlés alelnöke – A Népfőiskolai szoborpark
11.00 Erőss István képzőművész – Alkotások a természet kontextusában
11:30 Pető Hunor Munkácsy-díjas képzőművész Helyszínek, helyzetek
12.00 L. Simon László
, a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója, miniszteri biztos – Új köztéri alkotások a Velencei-tónál és Székesfehérvárott
13.00 Ebéd
15.00 Nyitott kiállításrendezés

Kiállítás

18.00 Kiállításmegnyitó

A tárlatot megnyitja Pető Hunor Munkácsy-díjas képzőművész

Kiállítók:
Csabai Tibor, Diénes Attila, Elekes Károly, Pokorny Attila, Sánta Csaba (RO), Pető Hunor, Antal Malvina, Majoros Áron Zsolt, Lucza Zsigmond, Zakariás István, Erőss István, Szigeti Gábor Csongor, Posta Máté, Ferencz S Apor (RO), Ferencz Zoltán (RO), Horváth Levente (RO), Mayer Éva

2021.09.30. Köztéri műterem – művészműhely

10.00 Nyéki Sörmanufaktúra – látogatás
11.00 Vörösmarty Emlékház – Csajághy Laura Színpad
12.30 Vörösmarty-pince – ebéd
14.00 Halász-kastély vezetéssel
15.00 Kastélykávézó – kávé, üdítő
16.00 Zárszó

A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Támogatók:
NKA Nemzeti Kulturális Alap