A Magyar Kerékpáros Turisztikai Szövetség (MAKETUSZ) koordinálásával zajló „Országos Bringapark Program – 2021” keretében elnyert támogatással, kerékpáros pumpapálya épült az újjászülető gyerektábor területén, Velencén. A „pumptrack” a kerékpározásnak egy fiatal szakága, amelyben nem a tekerésé, hanem a kerékpáros pumpáló mozgásáé a főszerep.

A velencei Meszleny-kastély közelében található, kiválóan megközelíthető, hangulatos, ligetes terület korábban gyermektáborként működött, erre azonban ma már csak a valaha itt álló épületek beton talapzatai emlékeztetnek. A kifosztott, amortizálódott tábor helyén ambiciózus vállalkozás keretében hozza létre a Művészeti Népfőiskola gyermektáborát és kerékpáros központját. A Velencei-tó térsége rendkívül népszerű a biciklisek körében, évről-évre egyre több sportkedvelő látogat el ide, és az itt élők is örömmel használják a folyamatosan fejlődő kerékpáros infrastruktúra nyújtotta lehetőségeket. 2020-ban több mint 130.000 biciklis fordult meg a tókörön, ezért is kiváló helyszín e térség a pumpapálya népszerűsítésére. A pályázat keretében 22 millió forint támogatást nyert el a Népfőiskola, és 26 millió forint önerővel járul hozzá a fejlesztés megvalósításához. A velencei bringapálya előnyei közé tartozik, hogy bármilyen biciklivel, bármilyen életkorban amatőrök és profik egyaránt ingyenesen használhatják majd. A pálya könnyen megközelíthető lesz, és valójában nem egy, hanem két pálya is készül: a gyerekek számára egy könnyebb, kezdő pálya is megvalósul, így igazán tökéletes helyszínt biztosítva a családi, közösségi kerékpározásnak. A tervek között szerepel családi napok és bemutatók szervezése, valamint a fiatalok oktatása is. A program során szakértő oktatók mutatják be a pálya biztonságos használatát és a helyes technikát, hasznos ismeretekkel és élményekkel gazdagítva a résztvevőket. A pumpapálya jelenleg tesztüzemben van.