A természet kincsei címmel rendeztek műhelynapot Kápolnásnyéken november 30-án, csütörtökön. Az eső ellenére is másfél száz érdeklődő érkezett a programra, melyen a természet és a művészet összefonódása volt a fő téma.

Iskolai csoportok, közösségek és természetbarátok jelentkezését egyaránt várták a Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskola „A természet kincsei” című műhelynapjára, amelyen a természetfotóktól a fák titkaiig sok mindenről szó esett. A november 30-i programon az érdeklődő kicsik és nagyok többek közt arra kaphattak választ Lukács Zoltán kertész- és faápoló szakmérnöktől, hogy miről mesélnek a fák, míg Gulyás Dénes Kossuth-díjas operaénekesnek köszönhetően meghallgatták, hogyan mesélt Fekete István utánozhatatlanul a természet titkairól és kincseiről.

Forrás: feol.hu

A természet kincsei műhelynap Kápolnásnyéken szakmai program megvalósítását 2023. évben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.